Zamknij

Prognoza tygodniowa -na pograniczu wiosny i lata…

Rafał MaszewskiRafał Maszewski 18:54, 13.04.2025 Aktualizacja: 20:22, 14.04.2025
Skomentuj Zdj. meteo.pl Zdj. meteo.pl

Do soboty powinien się utrzymać napływ ciepłego powietrza, przejściowo nawet pochodzenia zwrotnikowego. Cały czas mamy więc południkową wymianę powietrza. Kilka dni temu zimne powietrze docierało z północy (wyż na zachodzie Europy i niże na północnym wschodzie kontynentu), a obecnie z sektora południowego (wyż na wschodzie Europy i niże na zachodzie kontynentu).  

W związku z tym popołudniami temperatura maksymalna będzie wzrastać zdecydowanie do ponad 20 st., a w czwartek i piątek nawet powinna przekroczyć 25; 26 st. – będzie ciepło i bardzo ciepło. Poranki i noce będą zdecydowanie cieplejsze niż ostatnio – temperatura będzie się obniżać do 10; 12 st., a więc nie ma mowy nawet o przygruntowych przymrozkach.

Słońce będzie się przeplatać z niezbyt licznymi chmurami. Opadów będzie niewiele – zwłaszcza w poniedziałek, we wtorek pod wieczór i od piątku mogą się pojawiać przelotne opady deszczu i pierwsze wiosenne burze (lokalnie może popadać mocniej).  Pogoda będzie obojętna dla naszego samopoczucia. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

W Święta Wielkanocne temperatura maksymalna powinna się utrzymać w granicach 19; 20 st. - w poniedziałek może przelotnie popadać i zagrzmieć.

Zapraszam na bieżąco aktualizowaną prognozę na www.pogodawtoruniu.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%